Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.

Z nadaljno uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V REDU Več o piškotkih...

 

Marinka Vovkdr. Marinka Vovk, Okoljsko raziskovalni zavod,
je rojena v Mariboru 2. maja 1967. Diplomirala je na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru (kemija in biologija), magistrski in doktorski študij pa je zaključila Biotehniški fakulteti na Univerzi v Ljubljani (doktorica bioloških znanosti). Z okoljem se ukvarja že več kot 18 let. V zadnjih petnajstih letih (1995-2010) je bila in je še vedno zaposlena kot direktorica v podjetjih, kjer je ekologija primarna dejavnost (EKO d.o.o., Alpos ekološka peč d.o.o., Eko-TCE d.o.o., Okoljsko raziskovalni zavod). V letu 2009 je postala vodja raziskovalne skupine Preventiva v okviru Tehnološkega centra za aplikativno ekologijo EKO -TCE. V letih 2007-2010 je tudi razvojnica in vodja raziskovalne skupine, odgovorna za inovativne in sodobne pristope na področju ravnanja z odpadki s poudarkom na preventivnih dejavnostih. V letih 2000-2010 je aktivno sodelovala na številnih okoljskih konferencah v Sloveniji in tujini. V letih 2006-2010 je v razvila in v praksi udejanila sodobne sisteme zmanjševanja količin odloženih odpadkov, kot je sistem "yellow bag" in REUSE center in tako dokazala, da so odpadki izziv za gospodarstvo in razvoj novih delovnih mest tudi v Sloveniji. Za netehnološke inovacije na področju ekologije je bila nagrajena na mednarodnem sejmu ženskih inovacij v Seulu v Južni Koreji, 2009: bronasta medalja za inovacijo "Minimizacija odpadkov". V okviru raziskovalne skupine se udeležuje študijskih obiskov na Norveškem, sodeluje z inovativnimi podjetji v USA in v Maleziji.
Marinka Vovk je poročena in živi v Slovenskih Konjicah, ima dva sinova. Je ljubiteljica živali, narave in potovanj.

 
   

 prof. dr. Peter Novak, Energotech d.o.o.
Rojen: 27. Aprila 1937 v Novem mestu, Slovenija. Univerzitetni diplomirani inženir strojništva, Doktor tehniških znanosti. Raziskovalno področje: Prenos toplote in snovi v stavbah in napravah v stavbi, sončna energija, planiranje energetike, tehnika za okolje. Strokovno področje: Ogrevalne in klimatizacijske naprave, daljinsko ogrevanje, naprave za uporabo obnovljivih virov energije, energetska politika, varstvo in izboljšanje človekovega okolja, usklajeni ekonomski in socialni razvoj.Upokojeni redni profesor za: ogrevanje, hlajenje in klimatizacijo; obnovljive vire energije in varstvo okolja, gradbene instalacije, energijo in okolje; Sedaj: Direktor Inštituta VITES in dekan Visoke šole za tehnologije in sisteme v Novem mestu;Zaslužni član ASHRAE, Častni član IIR, dobitnik Zlate medalje REHVA, 2010 najvišje evropsko priznanje za življensko delo v stroki in častni član drugih domačih organizacij, kot: ZITS, SLOSE, SITHOK-a. Član Sveta za varstvo okolja Republike Slovenije, 1993-.Publicistična dejavnost, nad 300 publiciranih del in referatov na kongresih, 25 projektov, 28 konstrukcij, 91 raziskovalnih poročil, 18 doktoratov, 27 magisterijev, 100 strokovnih diplom, 345 univerzitetnih diplom. Bibliografija do 1999 v Cobiss pod št. 00956.

 
   

 Vesna Vidič, Eko Sklad
Po končani ekonomski fakulteti v Ljubljani sem se zaposlila v NLB d.d. v Ljubljani, kjer sem od leta 1979-1995 delala na področju kreditiranja investicij. Izkušnje s tega področja so mi prišle prav pri zaposlitvi na Eko skladu, od leta 1995 do danes, kjer sem se prvič dejansko srečala s problematiko varovanja okolja. Po prihodu na sklad sem bila imenovana v skupino za izvedbo slovenskega projekta opuščanja ozonu škodljivih snovi, za katerega je Slovenija prejela nepovratna sredstva Svetovnega sklada za okolje, Eko sklad pa je bil v tem projektu finančni posrednik za prejeto tujo donacijo. Projekt je bil uspešno zaključen leta 1998. Sicer pa sem bila kot pomočnica direktorja sklada zadolžena za spremljanje realizacije okoljskih projektov, ki jih spodbuja Eko sklad, oz. sedaj kot sekretarka Eko sklada za posebne projektne naloge.

 
   
Andreja Šalamun, Časnik Finance
Andreja Šalamun, univerzitetna diplomirana novinarka, zaposlena na Časniku Finance od leta 2006, se z okoljem  in energijo ukvarja že skoraj desetletje. Svojo poklicno pot je že v času študija začela na Gospodarskem vestniku in sicer kot novinarka in sodelavka pri projektu Gazele. Od leta 2004 je skupaj s kolegico vodila projekt Energetsko učinkovito podjetje/projekt, ki ga je takrat organiziral še Gospodarski vestnik, na tem področju pa je ostala aktivna tudi po prihodu na Časnik Finance. Kot urednica mesečne priloge Okolje in energija se je še dodatno specializirala za okoljske in energetske teme. Tesno sodeluje pri pripravi in organizaciji nekaterih dogodkov (na primer Okoljsko srečanje in Dnevi energetikov). Z možem, dvema otrokoma in psičko živi na meji med Notranjsko in Primorsko.
 
   

Viktor Grilcprof. dr. Viktor Grilc, u.d.i. kem. tehnol., Kemijski institut Ljubljana,(predsednik komisije),
je vodja sektorja za trajnostne tehnologije in odpadke v okviru Laboratorija za okoljske vede in inženirstvo na Kemijskem inštitutu v Ljubljani. Sektor deluje na uvajanju ukrepov integriranega varstva okolja, preprečevanje industrijskega onesnaževanja, čisto proizvodnjo, čiste tehnologije ipd. Je član Delovne skupine za varstvo okolja pri Evropski federaciji kemijskih inženirjev, član končanega evropskega COST projekta na področju odpadkov, dopisni član Sveta za varstvo okolja RS ipd. Sodeloval je pri pripravi številnih predpisov, operativnih programov in študij s področja varstva okolja, bilanc in katastrov odpadkov v RS ipd.. Je izredni profesor za ekološko tehnologijo na ljubljanski univerzi, kjer na kemijski in gradbeni fakulteti predava predmet Gospodarjenje z odpadkina do- in podiplomskem nivoju. Deluje na širokem področju raziskav in razvoja ravnanja z odpadki, tako preprečevanje njihovega nastajanja, klasifikacije in karakterizacije odpadkov, ponovne uporabe, regeneracije, reciklaže, predelave in obdelave za potrebe končnega odstranjevanja.

 
   
 Boštjan Podkrajšek,  Zavod za varstvo pri delu  
 
 

Utrinki iz letošnjega programa:


Pri poslovanju upoštevajte okoljski vidik. Splača se! Preberite tukaj





Finance  ©2013 Časnik Finance, d. o. o. Poslovna akademija Finance | POSLOVNA AKADEMIJA | FINANCE