Kaj lahko pričakujemo v prihodnosti, glede na to kaj vemo danes? Po eni strani bodo organizacije želele pridobiti še več podatkov. Pojavlja se potreba po čim krajšem odzivnem času med njihovim nastankom in uporabo. Najbolj konkurenčni bodo podatke razumeli v trenutku, ko bodo ti nastali. In v istem trenutku tudi ustrezno reagirali.
Če temu dodamo še podatke o gibanju ljudi, ki nastajajo z uporabo miljard mobilnih naprav, bo prihodnost neverjetno zanimiva. Kot je videti, so ravno ti geografsko prostorski podatki analitična superhrana prihodnosti, pravi Jeff Jonas.
Na dogodku, ki sta ga v ljubljanskem Grand hotelu Union organizirala IBM in časnik Finace je izjemnemu predavatelju Jeffu Jonasu prisluhnilo okoli 250 udeležencev.
Jeff Jonas je vodilni IBM-ov znanstvenik za področje analitike in nosilec naziva IBM Fellow, najvišjega priznanja, ki ga znanstvenik, inženir ali programer lahko dobi pri IBM-u. Jonas dokazuje, da je z analitiko mogoče pomagati ljudem in širši družbi.
V pogovoru s Petrom Franklom, direktorjem in glavnim urednikom časnika Finance je Jonas razkril, da bo v prihodnjih letih obseg podatkov tako velik, da jih ne bomo uspeli vseh shraniti.
Jeff Jonas je pri 17-tih opustil šolanje, saj je bil, kot pravi, "obseden" z računalniškim programiranjem. Pri rosnih 20-tih je njegovo podjetje bankrotiralo in kmalu zatem je ustanovil drugo podjetje. Nikoli ni dokončal univerzitetnega izobraževanja, čeprav se mu danes zdi, da je formalna izobrazba izjemno pomembna. Je oče treh otrok in izjemen ultramaratonski športnik, saj je večkrat prejel naziv Iron man.
Poglejte si fotogalerijo z dogodka, ki je potekalo pod geslom "Thing big! Think future!"
|